Şifreniz yoksa boş bırakın.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Zaman Ve önemi

Zaman Ve önemi

Zaman… Zaman bize neyi ifade ediyor acaba? Biriktirip yasayamadiklarimizimi yoksa yasamayi beklediklerimizimi? Zaman zamansiz zaman…Sezen ablamizin dedigi gibi… Zaman – Yazilisi tek kelime ama anlami okadar cokki.. simdi bana sorsalar, zamani tarif et deseler nedemeliyim acaba? Zaman bizi okadar cok kategoriye siğdirabilirken, biz onu yere göğe siğdiramiyoruz. Sadece herşey zamanla düzelicek, herşey zamaninda güzel, herseyin bir zamani vardir diyoruz.. ama aslinda hicbirşeyin zamani yoktur.!!

 

Yüreğinden ne geciyorsa, ne yapmak istiyosan hemen yapmalisin bence, cünkü belki yarin zamanimiz kalmayabilir. Bugün yapmak istediğiniz seyleri yarina birakmayin, cünkü yarinlarimiz olmaya bilir. Pişman olmamak icin zamani aninda yasamak lazim. Keşkeler değil iyikiler coğalsin diye. Bazen Hatalarda yapsak onlari öyle kabullenip öyle öğrenmemiz gerekiyormuş diyebilmeliyiz.

Zamansiz calan bir saat, zamansiz gelen bir misafir, yada en kötüsü zamansiz olan bir ölüm, bir yasam kaybi. Sevdiğimize sevdiğimizi söyleyemezsek, doya doya yaşayamazsak , yaşatamazsak  Sevginin, Aşkin ne anlami kaliyor? Iş işten gecince, IYIKI KESKE olunca o zamanin bir anlami kalmaz. Zamanim var diye diye yaşamamaliyiz bu hayati, aksine hiç zamanimiz yokmuşcasina dolu dolu yaşamaliyiz her anini ki biz zamana değil, zaman bize meydan okusun. Zaman su gibi akip geciyor derler ya, acaba zaman değilde bizmi su gibi akip gidiyoruz. Zaman olursa biz oluruz ama biz olmazsak zaman olurmu acaba.!? Giden Zaman değil, bizleriz!!!

 

Onun icin durma hadi sende git Sevgini Aşkini Derdini Kederini Hislerini Duygularini,  artik icinden ne geciyorsa söyle, söyleki yarin cok gec olmasin! Cünkü belki yarin söylemek istediklerimiz aramizda olmaya bilirler… Büyüklerimizin dediği gibi: “Bugünün işini yarina birakma!” Hadi Sende birakma….

yazan: BLackAngeL


Yazar: DeLaLoo

Yayınlanma Tarihi: 21-10-2021

Kategori: CHAT, Chat Odaları, Chat Siteleri, Chat Sohbet, Genel

Görüntüleme: 278 Defa

Etiketler: , ,

1 Yorumlar
aSya

sanırım en güzel zamanları ben yaşıyorum hergun yenı bir gune uyanmak öyle güzel bişeykı ve tabıkı bacım emegıne saglık tesekkur ederız

Bir cevap bırakın.