Yabancılarla rastgele sohbet etmeye başlamak için 10 ipucu

Çevrimiçi olarak rastgele kişilerle sohbet edin.  Bu ipuçları, Omegle veya Chatroulette’i bir sonraki kullanışınızda kullanılabilir.

Chatroulette ve Omegle, konuşma söz konusu olduğunda yabancılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olmakla tanınırlar.  Herhangi biri.  Bu sohbetler oldukça garip olabilir, ancak ya rastgele sohbetlerinizi yükseltmenin bir yolu varsa?

Bu makale, ister Omegle’da ister başka bir benzer sitede olsunlar, rastgele sohbetlerin nasıl daha iyi yapılacağına dair bazı ipuçları verecektir.  Ayrıca yaygın konuşma hatalarını da öğrenmek isteyebilirsiniz.

1.  Doğru hizmeti kullandığınızdan emin olun

Çevrimiçi olarak birçok rastgele sohbet sitesi var. Birçoğu çok benzer olabilir.  Birçoğu metin veya görüntülü sohbet sunar. Hatta bazıları ikisini de sunuyor.  Omegle gibi büyük oyuncuların sonuçlarından memnun kalmayabilirsiniz. Chat42 ve Emerald Chat gibi daha az bilinen seçenekleri deneyin.  Wusoup da mevcuttur. Düşük kaliteli hesapları filtrelemek için tasarlanmıştır.

Bire bir sohbet etmek istemiyorsanız, rastgele grup sohbetleri sağlayan Talk.chat’i deneyebilirsiniz.  Y99, çeşitli konular etrafında gruplanmış birden fazla sohbet odasına sahiptir.

Hangi hizmeti kullanırsanız kullanın, çevrimiçi rastgele sohbet başlatma konusundaki tavsiyemiz aynıdır.

2.  Görüntülü sohbet veya yazılı mesajlaşma arasında seçim yapın

Sohbete başlamadan önce, salt metin sohbeti mi yoksa web kameranızı ve mikrofonunuzu görüntülü ve sesli sohbet için mi kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir.  Her birinin avantajı ve dejavantajı var.

Yabancılara açılmaktan rahatsızsanız, metin sohbeti daha iyidir.  Gerçek zamanlı olarak konuşmak yerine, yanıtlarınız hakkında düşünmek için birkaç dakikanızı ayırabilirsiniz.  Metinle sohbet ederken tembelleşmek kolaydır.  Birçok “ASL?” mesajlar.  Çok sayıda “ASL?” sohbet başlatmanıza yardımcı olacak mesajlar. Bundan sonrası ilgi çekici değil.

Konuştuğunuz kişiye bir yüz koymanıza olanak tanıyan görüntülü sohbet de edebilirsiniz.  İkiniz de işin içindeyseniz çok daha keyifli.  Görüntülü sohbetin dezavantajları vardır. Birçok kişi web kamerasını uygunsuz amaçlar için kullanır.  İnsanların web kameranızı uygunsuz amaçlarla kullanmasından hoşlanmıyorsanız, metin sohbeti daha iyidir.

3.  İlginç sorular sorun

İnsanlara günlerinin nasıl geçtiğini, iş için ne yaptıklarını ve diğer sıkıcı soruları sormak gibi aynı eski rutine takılıp kalmak kolaydır.  Rastgele sohbetlerinizden daha fazlasını elde etmek için daha derin sorular sorun. Bu, onlardan daha fazlasını elde etmenize yardımcı olacaktır.

Başlangıçta garip gelse de, eğer insanlar ilgilenirse, çok daha kişisel konuşmalar yapacaksınız.  Bazı örnek sorular şunları içerir:

  • İmkanınız olsa kimleri yemeğe davet ederdiniz?
  • Şu anki yaşam hedefiniz nedir?
  • Şimdiye kadar yaşadığınız en zor olay hangisiydi?
  • Yapabilseydin neyi değiştirirdin?
  • En büyük pişmanlığın nedir?
  • Favori kokun hangisi?
  • Ailenizin ilişkisi nedir?
  • Hiç kendini utandırdın mı?

4.  Diğer bölgelerden insanlarla da konuşmayı deneyebilirsiniz.

Bölgenizdeki insanlarla ancak bölgenizde popüler olan siteleri ziyaret ederseniz konuşabilirsiniz.  Bu aynı zamanda sohbet süresi için de geçerlidir: bölgenizde normal bir zamanda çevrimiçi olursanız, muhtemelen yakınınızdaki insanlarla tanışırsınız.

Dünyanın farklı bölgelerine hitap eden Chatroulette gibi diğer sohbet sitelerini arayarak karıştırabilirsiniz.  Sohbet siteleri, daha fazla kişinin çevrimiçi olduğu garip saatlerde veya sabahın erken saatlerinde ziyaret edilebilir.

Farklı ülkelerden insanlarla konuşmak, başkalarının hayatları hakkında soru sormanız için size daha fazla fırsat verecektir.  Normal rutininiz ilginç insanlar üretmiyorsa, buna bir şans verin.

5.  Bir arkadaş ekleyin

Birçok rastgele sohbet sitesi, başkalarını görüntülü veya metin tabanlı sohbetlere davet etmenize izin vermez.  Ancak, arkadaşlarınızın size sohbetlerde katılması daha eğlenceli olabilir.  Bu özellikle görüntülü sohbetler için geçerlidir.

Kameranızda iki veya daha fazla kişi varsa, bire bir konuşma yapma baskısını hissetmezsiniz.  Ne söyleyeceğinizden emin değilseniz, fikirlerinizi arkadaşınızdan sektirebilirsiniz.  Diğer kişi yalnız olmadığınızı anladığında sohbet daha hafif olacaktır.

Gariplerle tanışırsanız, arkadaşınızla da iyi vakit geçirebilirsiniz.  Başka ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bu birlikte yapabileceğiniz harika bir aktivite.

6.  Konuştuğunuz kişilerin kaydını tutun

Sık sık çevrimiçi sohbet edebilirsiniz, öyleyse neden konuşmalarınızdan bir proje oluşturmayasınız?  Biriyle sohbet ettikten sonra, onlara kendi ülkelerini sorun.  Zaman içinde çevrimiçi olarak tanıştığınız kişilerin nerede olduğunu izlemek için bir harita satın almayı düşünebilirsiniz.

Ülkenizin/kıtanızın veya tüm dünyanın kazı kazan haritasını satın alabilirsiniz. Bu özellikle eğlenceli bir seçenektir.  Normal boyutlu bir haritada konumları işaretlemek için iğneleri de kullanabilirsiniz.  Harita fikrinden hoşlanmıyorsanız, ziyaret ettiğiniz farklı yerlerin ayrıntılarını içeren bir blog başlatabilirsiniz.

Bu, çevrimiçi sohbetlerinizi daha çok bir yolculuk gibi hissettirecek.

7.  Bir rol oynayın

Kendin gibi davranmaktan sıkılıyor musun?  Sürekli kendin gibi davranmaktan sıkılmış olabilirsin.

Normalde yaptığınız gibi tepki vermek yerine, ünlü bir aktör veya film karakteri gibi davranın.  Diğer kişinin, kimi taklit ettiğinizi tanımasını sağlamaya çalışın.

Bu strateji, insanları tanımanın iyi bir yolu olmayabilir. İnsanları asla rahatsız etmemelisiniz.  Kendiniz olarak iletişim kurmakta zorlanıyorsanız, bu daha rahat olmanız için harika bir yol olabilir.

8.  Gereksizleri Filtrele

Uygunsuz konuları soran birçok spam hesabı var.  Bu insanlar zamanınızı boşa harcamayacak.  İzinsiz giren, size otomatik bağlantılar gönderen veya bot gibi davranan biriyle bağlantınızı kesebilirsiniz.

Hedeflerinizi en baştan netleştirmeye değer olabilir.  Bağlandığınız birine “Gerçek bir sohbet etmekle ilgileniyorum” gibi bir mesaj gönderebilirsiniz. Bunun için burada değilseniz, lütfen bağlantıyı kesin.”  Kulağa sert gelse de bu, konuşmak istemediğiniz kişileri eleyerek daha fazla zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır.

9.  Medya getirin

Sohbet için ilginç bir konu bulmakta sorun mu yaşıyorsunuz?  Bazı sohbet fikirleri uyandırmak için diğer kaynaklardan gelen medyayı kullanabilirsiniz.  Bir YouTube videosunu veya şarkılardan oluşan bir oynatma listesini, komik bir memeyi ve çevrimiçi bulduğunuz diğer medyaları paylaşabilirsiniz.

Önceki adıma benzer şekilde, varsa profilinize bazı ilgi alanları ekleyebilirsiniz. Bu, başkalarının sizin ilgilendiğiniz konuları bilmesini sağlar.  İnsanlar ortak ilgi alanlarını paylaşmaktan ve yeni içerik bulmaktan keyif alır. Bu, bir konuşma başlatmanıza izin verecektir.

10.  İyi insanlarla iletişiminizi sürdürün

Gerçek bir bağlantınız olan biriyle sıradan bir sohbet üzerinden konuşmaya devam etmek mantıklıdır.  Uzun ömürlü bir arkadaş edinmek mümkündür.

Bunu yapmaya karar verirseniz, telefon numaranızı veya gerçek adınızı kullanmaktan kaçının.  En azından ilk görüşme için.  Onları Discord, Skype ve gerçek adınızı bilmeleri gerekmeyen diğer uygulamalarda sizinle sohbet etmeye davet edebilirsiniz.

Güvenilirliğine güvendiğinizi düşünüyorsanız, onları sosyal medyaya, WhatsApp’a veya başka bir benzer hizmete ekleyebilirsiniz.

Rastgele sohbetleri daha ilginç hale getirme

Bu ipuçları, yabancılarla daha iyi bir çevrimiçi sohbet deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır.  Bu sitelerde dolaşmak zorunda kalacak olsanız da, doğru zihniyete ve sabra sahipseniz, ödüllendirici çevrimiçi sohbetler yapmak mümkündür.

Bir cevap yazın