Şifreniz yoksa boş bırakın.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Teknoloji Zarar ve Faydaları

Teknoloji Zarar ve Faydaları

Teknoloji çağının en büyük ürünü olan internet her eve girmeye başladı. İnternet kullanımı dünya ve Türkiye genelinde her geçen gün artıyor ve artmaya devam ediyor. İnternet kullanımının yaşı gün geçtikçe aşağı çekiliyor olması beraberinde bir çok riski de getiriyor. İnternet kullanımının güzel ve farklı yönleri olduğu gibi aynı derecede kötü yönleri olabiliyor. İnternet tamamen sizin elinizde olan sınırsız bir dünyaya benzer. Bu dünyada kendinize istediğiniz kapıyı açabilirsiniz. Dünyanın anahtarı sizin elinize verilmiş gibidir. Bu anahtar ile hangi kapıyı açacağınıza ise siz karar verirsiniz. Faydalı kapılardan giriş yapabiliceğiniz gibi faydasız ve kötü kapılardanda giriş yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde olucaktır.

Son zamanlarda birçogumuzun teknoloji ile  arası gayet iyidir. gerek sosyal medya gerek çözüm aramak için hepimiz teknolojinin faydalarından yararlanmak istiyoruz. aslında önemli olan ne biliyormusunuz dostlar. teknolojiyi her zaman kendi yararımıza ve faydalı bir şekilde kullanmaktır. faydası oldugu kadar zararlı da elbette vardır.

Kimi ebeveynler çoçuklarına teknolojinin faydalarını gösterirken atlamamaları gereken en önemli unsur bunu kötüye kullanmamaktır. bana göre teknolojiyi çoğul olarak kullanırsak eger teknoloji çıktı mertlik bozuldu. şimdiye bir bakın herkesin elinde bir telefon hemde son model. herhangi bir yere misafirliğe gittiğinizde o eski sohbet ortamından eser yok.herkesin elinde bir telefon ve herkes kendi dünyasında. bundan 10 sene önce kadar teknoloji bukadar gelişmemişken oysaki nekadr mutlu ve huzurluyduk. bana sorarsanız teknolojinin faydasından çok zararırın olduğu kanaatindeyim. dürüstlük kalmadı mahremiyet kalmadı.herkes teknolojiye ayak uydururken geçmişimizi unutur oLduk. Uzun Lafın Kısası değerli dostlar teknolojinin nimetlerinden faydalanalım ama onu kötü emellerimiz için kendi çıkarlarımız için  kullanmayalım…


Yazar: DeLaLoo

Yayınlanma Tarihi: 08-02-2021

Kategori: Chat Odaları, Genel, Sohbet

Görüntüleme: 549 Defa

Etiketler: , , ,

3 Yorumlar
NaRin

Admin bey.. harika özetlemisiniz. Herkez sosyal medyaya Internet iletisim Kurumlarina siginarak Ahlak Edep perde arkalarinda oyuncularin yok ettigiyle birlikde getirdigi büyük yan etki Teknoloji. Faydasindan fazla zarara kullanildigindan eminim. Süper bir Inceleme. Devamini bekliyoruz

LoRD

teknolojı gıttıkce gelısıyo saten bakalım daha neler gorecez demokrasıde careler tukenmıyo :D

Raporsuz_deli

Evet doğru diyon ve bir alışkanlık haline geldi TLF elimizden düşmüyor hiç ve dost arkadaş vb şeyler biti o yüzden frenlemek gerek bazen çocuklarımız da geleceği olan teknoloji yerinde ve zamanında olmalı tşkler şimdiden emeğine yüreğine sağlık..

Bir cevap bırakın.