Şifreniz yoksa boş bırakın.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Dostluğun Onemi

Dostluğun Onemi

 

Hiç merak etmemiştim; neme lazım fiziği, yaşı, cinsiyeti, kaşı… O benim yorumlarımı seviyordu ben onun şiirlerini: ‘’Kendine haksızlık etme, gün doğmamış yorumların var senin.’’ Derdi ve de demekte hala. Bani şiir yazmaya başlatan, yazmayı sevdiren insan! Kim bilir belki de küçücük ilimizde; bir devlet ofisinde, bir bahçede, hastahenede, belki bir markette, sokakta karşılaştık ta birbirimizden habersiz kelâmsız ayrıldık.
En nihayetinde söz verdik. Eşimle birlikte nasip olursa pandemi sonrası bir kahveyle 40 yıl borçlandıracağız bizi bize. Öyle ya dostlukların nikahı kahve olsa gerek.

Diyeceğim o ki; aramak isteyen her şeyde bir kulp bulur. Hakkı dost bilen dostlar, o kulplara hiç aldırmadan dostluğun zirvesinde yürür…

Dost, Mevlana’yla Tirmizi’nin aşkı mı? (Aşk denilince nedense insanların akılları hep cinsiyette! Aşk, sevginin tutkulu halidir ve en üst merhalesidir.) Dost, Mevlana’nın oğluna anlattığı kıssa mı? Eğer bunlar dostluk ise, dost bu dünyada ya üçtür ya beştir. Fazlası yalan, fazlası hakikat dışıdır. Altın renginden sebeb değil az oluşundan sebep değerlidir.

Dostlarmekani

Gidelim Dost’a! Dost dediğimiz alır mı bizi kapıdan içeri?
Dost, ikiyken bir olabilmenin sırrıdır. Dost üzülürken, kendi gözünden dostunun yaşını dökebilmektir. Dost gül ise, dalında diken olmaya razı gelmektir. Dost sevginin esamesi ise, aşkın en derini olabilmektir. Dost yanmaktır yakmaktan ziyade; yandıkça su serpmektir dostun kavi yüreğine. Dost ardı sıra yürümektir, şer anında atılıp kalkan olmaktır; toplamak okları def etmek darbeleri. Dost ölmektir, dostu öldürmemektir.

Dost içini boşalttığımız kelime artık sıradan, nasıl zihniyetler temiz kalsın aradan?
İçimizde ki kurt kemirdi dostluğu, dostluğu bildiğimizi sandık, yiyoruz birbirimizi…


Yazar: DeLaLoo

Yayınlanma Tarihi: 23-09-2021

Kategori: CHAT, Chat Siteleri, Chat Sohbet, Genel

Görüntüleme: 190 Defa

Etiketler: , , ,

Bir cevap bırakın.