Şifreniz yoksa boş bırakın.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Bir Kadın Gözünden Adam

Bir Kadın Gözünden Adam

 

Bir Kadin Gözünden
Erkek nasil olmali sizce? Bu soruya binbir cesit ve güzel Cevaplar geleceginden cok eminim

Erkek denince akila hemen “ADAM” Kelimesi gelir, yani Erkek = Adam. Bu cok yanlis bir tabirdir.

Dünyaya Erkek gelirsin dogrudur ama her Erkegede Adam denilmez. Adamlik zordur bence, her yigidin harci degildir, herkez adam olamaz.  Ha kendilerini öyle sanarlar ama öyle degildirler. Adamlik zor bir istir, mesela sevmeyi bilecek, taa bileklerine kadar o sevgiyi hissettirecek Sevdigine.

Sahip cikmayi, hak yememeyi, en cokta korkmayi bilecek. Korkmayan, korkuyu bilmeyen bir Yaradilan Insan olamaz cünkü. Simdi erkek Adam korkarmi diceksiniz. Tam aksine korkmali. Deger verdigi insanlari üzmekten, kaybetmekten. Evladi oldugunda endiselenmeli. Kadinini kirmaktan, incitmekten cekinmeli, kiymet bilmeli.

Esine sonsuz saygi göstermeli, onu elin kizi gibi degilde annesi, bacisi gibi sevip saymali. Tuttugu eli birakmamali. Gözüyle degil tüm Kalbiyle baglanmali, sevmeli.

Hep dedigim dedik degil, baskalarinin sözüne, isteginede önem vermeli. Kendi derdini sikintisini hic cekinmeden utanmadan anlatabilmeli. Kendini diliyle degilde gözleriyle ifade edebilmeli sevdigine. Karsisindaki insanin kusurlarini kapatmak, degistirmek yerine onu öyle sevebilmeli.

Misal kediye bir kap sütü yada kanadi incinmis kustan yardimini esirgemiyorsa, bilinki iste bu Allahin Kuluna ADAM denir.


Yazar: ircarmor

Yayınlanma Tarihi: 18-01-2022

Kategori: Chat Siteleri, Mobil Chat, Sohbet, Sohbet odaları

Görüntüleme: 142 Defa

1 Yorumlar
Maviş

Emeğinize sağlık

Bir cevap bırakın.