Şifreniz yoksa boş bırakın.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

ahmet kayanın hayati

ahmet kayanın hayati

Yeni nesil bilmez belki ama  eski dönemlerin favori şarkıcılarından biridir ahmet kaya. bugün sizlere ahmet kaya ile ilgili bilmeniz gereken herşeyi derledik.. Ahmet kaya 28 Ekim 1957 tarihinde MaSohbetAskim.comlatya’da doğdu. 16 Kasım 2000 tarihinde Paris’te 43 yaşındayken vefat etti. Beşinci ve son çocuktu Ahmet. Babası Adıyaman’dan Malatya’ya iş bulmak uğruna göç etmiş bir Kürt, annesi çocuklarını namuslu ve iyi yetiştirmeye çalışan bir Türk’tü.Müziğe olan ilgisini keşfeden babası, Ahmet henüz altı yaşındayken nerdeyse boyu kadar bir bağlamayı doğum günü hediyesi olarak eve getirdi. Birkaç ay içinde bağlamadan çıkardığı seslerle tüm aileyi bıktırdı. öyle bir müzik aşkı vardıki sanki geleceğini görüyor gibiydi ailesi..

Ailesinin geçim sıkıntısı çekmesi nedeniyle 1972’de istanbula göç ettiler ve okulu bırakmak zorunda kaldı. İşportacılık ve çeşitli işyerlerinde çıraklık yaptı. Hem kendi hayatını hem keni ailesinin hayatı için hem çalışıp hemde müzikle ugraşmaya devam etti. 1984 yılında ilk albümünü çıkardı. zamanla ünlü şair ve besteci yusuf hayaloğlu ile tanışınca bambaşka bir serüvene atıldı. şuan bile milyonlarca müzikseverler tarafından bıkmadan usanmadan dinlenen şarkıları hala dilden dile dolaşır.

Küçük yaşta başlıyan zorluklardan bir türlü kurtulamayan ahmet kaya bir yandanda siyasetten ve yaptıgı birtakım olaylar nedeniyle hakkında soruşturma açılınca fransanın paris kentine gitmek zorunda kaldı. o esnada hoşçakalın ikigözüm albumunu kayıtlarını tamamlamaya çalısırken 16 kasım 2000 de kalp krizi sonucu vefat etmıştir. şuan mezarı fransanın paris kentinde olan ünlü sanatçının hergün binlerce ziyaretçisi bulunmaktadır

Ölümünden SOnra bile hala sevilirek dinlenen şarkıları,hala binlerce insan tarafından ziyaret edilen ahmet kayayı saygıyla ve rahmetle anıyoruz. bu denli değerli sanatçıları ülkemize kazandıran anne babalara sonsuz teşşekürlerimizi iletiyoruz..

Evet dostlar elimizden geldikçe kısa bir şekilde ahmet kayanın hayat hikayesini anlatan bir makale yazdık. sizde hem değerli sanatçıların hayat hikayesini merak edip okumak istiyorsanız,hemde sohbet odalarımıza girip birbirinden  güzel vakitler geçirmek istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bilgi paylaştıkça güzeldir. bu tür bilgilerin sahip oldugu sohbetaskim com ailesi olarak sizleri agırlamanın onurunu yaşıyor olacagız. sohbetaskim com ailesi olarak hergün yenilenip daha iyi hizmet vermek adına hergün yenilenmektedir. bu tür yeniliklerden haberdar olmak istiyorsanız mutlaka sitemizi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Www sohbetaskim com.


Yazar: DeLaLoo

Yayınlanma Tarihi: 06-04-2021

Kategori: CHAT, Dostlarmekani, Genel, Sohbet, SOHBET Ve SÖYLESi

Görüntüleme: 668 Defa

Etiketler: , , ,

Bir cevap bırakın.